Zabiegi zagęszczające włosy

Prawdopodobnie słyszałeś o laserowym usuwaniu włosów, ale czy wiesz, że istnieją dowody sugerujące, że lasery mogą być również używane do zwiększenia wzrostu i grubości włosów? Według specjalistów łysienie androgenowe (AGA) – genetyczne wypadanie włosów – występuje w ponad 35 milionach mężczyzn i 21 milionach kobiet w samej Polsce, więc nie powinno dziwić, że lekarze szukają nowych sposobów skorygowania łysienia i zwiększyć wzrost włosów.

Co to jest laseroterapia niskiego poziomu? Laseroterapia niskodawkowa i inne zabiegi zagęszczające włosy, powszechnie stosowane są w leczeniu łysienia wywołanego chemioterapią, łysienia plackowatego i łysienia typu męskiego. Laseroterapia jest popularną formą leczenia wypadania włosów. Metoda wykorzystuje fotony, które są napromieniowane do tkanek skóry głowy i absorbowane przez słabe komórki w celu przyspieszenia wzrostu włosów. Procedura jest nieinwazyjną i niechemiczną opcją dla wypadania włosów wykonywaną w wielu klinikach odbudowy włosów na całym świecie. W porównaniu do suplementów, miejscowych zabiegów i operacji lasery mogą wydawać się niesamowitym rozwiązaniem stymulującym wzrost włosów.

Czy jest więc jakiś haczyk na tej procedurze, czy jest tak dobry, jak się wydaje? Jak działają laserowe zabiegi zagęszczające włosy? Chociaż nadal nie wiadomo, w jaki sposób działają lasery, aby dokładnie stymulować wzrost włosów, teoria ta zachęca do stymulacji komórek. Może to przynieść wiele korzystnych rezultatów. Wczesne badania z lat 60. XX wieku wykazały, że zranione myszy leczone laserami doświadczyły szybkiego gojenia z powodu mikrokrążenia dopływu krwi. Współcześni specjaliści od zabiegów zagęszczających włosy i laserowego wzrostu włosów uważają, że to zwiększone krążenie można przypisać zachęcaniu mieszków włosowych do wzrostu włosów, nawet jeśli wcześniej nie były w stanie tego zrobić, poprzez delikatną stymulację. W jednym z ostatnich badań stwierdzono, że terapia światłem laserem na niskim poziomie (LLLT) poprawia różnorodność nie bliznowacących łysień. Ponadto wykazano, że tę metodę i inne zabiegi zagęszczające włosy można zastosować natychmiast po operacji przeszczepu włosów w celu poprawy gojenia i żywotności we wczesnym wzroście przeszczepów.