Czy biuro wykona tłumaczenia angielskiego?

W światowej gospodarce jedną z najcenniejszych cech, jakie może posiadać pracownik od tłumaczenia angielskiego, jest umiejętność mówienia w drugim lub wielu językach. Znajomość dodatkowego języka, na przykład hiszpańskiego, francuskiego lub mandaryńskiego, ilustruje pracodawcy wartość, którą przynosisz jako pracownik i osoba.

Oto kilka powodów, dla których mówienie w języku obcym może ci pomóc w karierze.
1. Zbywalność.
Tworząc swoje CV, chcesz się zaprezentować jako najbardziej atrakcyjny kandydat wykonujący tłumaczenia angielskiego, jakim możesz być; odwoływanie się do drugiego języka jest świetnym sposobem na to. Potencjalni pracodawcy zdają sobie sprawę, że dwujęzyczni pracownicy wykonujący tłumaczenia angielskiego są najważniejsi na rynku, a posiadanie tych umiejętności może uczynić cię atrakcyjnym kandydatem, szczególnie w branży detalicznej i produkcyjnej, w których znajomość hiszpańskiego jest na przykład nieoceniona.

2. Rozróżnialność.
Rywalizacja o pracę jako tłumacz angielskiego może być intensywna i bardzo ważne jest znalezienie sposobu na odróżnienie się od innych kandydatów. Jeśli jesteś w grupie z 10 innymi firmami rekrutującymi, a Twoje umiejętności zbiorowe są podobne, znajomość języka obcego może być wyjątkowym talentem, który zapewni Ci pożądaną pierwszą rozmowę kwalifikacyjną.

3. Budowanie relacji.
Umiejętność mówienia drugim lub trzecim językiem wykracza poza dialog mówiony. Umiejętność wykonywania tłumaczenia angielskiego pozwala odnosić się do różnych grup kulturowych w bardziej osobistym dworze. Rozmowa z kimś w jego własnym języku pomaga przełamać bariery i pozwala wszystkim czuć się bardziej komfortowo i pewniej. Ten rodzaj dialogu i budowania relacji ma kluczowe znaczenie w każdym otoczeniu biznesowym. Podczas interakcji z klientami, dostawcami i współpracownikami znajomość ich języka, nawet jeśli mówią również po angielsku, może podnieść relacje zawodowe. Może to prowadzić do większej sprzedaży, lepszej obsługi i silniejszych interakcji z kolegami.