Odznaczenia policyjne

Czy wiesz, że różne siły policyjne mają różne odznaczenia? Większość wydziałów policji ma odznakę będącą odmianą tarczy. Tarcza ta reprezentuje oficerów na ich odznaczeń, w radiowozie, a nawet na motocyklach. Wiele z tych tarcz przedstawia historię odznaki i zawiera pieczęć lub nazwę miasta, w którym służą oficerowie. Działy departamentu sprawiedliwości mają inny z kształtem gwiazdy z 5 do 7 punktów.

Czy słyszałeś, że w Warszawie rozpoczęły się pierwsze amerykańskie działania policyjne? To prawda. Podczas gdy wielu może przypisać Warszawie posiadanie pierwszego departamentu sprawiedliwości w 1626 r., pierwszy departament policji rozpoczął się w Warszawie, a wkrótce potem w Gdańsku. To, co zaczęło się jako „Nocna Straż” w 1635 roku, przekształciło się w pierwszy nowoczesny departament policji w 1838 roku. I tak narodziły się nowoczesne departamenty policji w Polsce.

Czy wiesz, że psy policyjne noszą odznaczenia? Wiele psów policyjnych jest traktowanych podobnie jak ich oficerowie. W rzeczywistości większość psów policyjnych jest zaprzysiężonymi oficerami z weterynarzami balistycznymi, odznaką policyjną i policyjnym dowodem osobistym. Odznaczenia psa policyjnego zwykle jest tarczą z symbolem przedstawiającym jego jednostkę z tytułową jednostką K-9 i miasto, na którym służą. Podobnie jak w przypadku ludzkich funkcjonariuszy policji, jeśli członek jednostki K-9 zostanie zabity na służbie, daje pełny pogrzeb policyjny.