Nieruchomości są w cenie!

Najczęściej ujawniane zagrożenia związane z wynajmem nieruchomości.
Jako wynajmujący utrzymanie jednego z wynajmowanych nieruchomości i unikanie zagrożeń będzie jednym z głównych priorytetów. Nie tylko masz obowiązek dbać o bezpieczeństwo swoich najemców, ale również chcesz chronić długoterminowy stan inwestycji w nieruchomości. Większość nieruchomości na wynajem jest dobrze utrzymana i wolna od zagrożeń bezpieczeństwa. Są jednak takie, które nie są, a nawet najlepiej utrzymane właściwości mają czasem problemy z konserwacją lub zagrożenia bezpieczeństwa. Najczęściej ujawniane zagrożenia związane z wynajmem nieruchomości.
Problemy te mogą odnosić się do wszystkiego, od wilgoci i pleśni po inwazję szkodników lub uszkodzenie dachu. Ilekroć pojawia się taki problem, ważne jest, aby jako wynajmujący starał się jak najszybciej naprawić sytuację. W sektorze wynajmu prywatnego zagrożenia mierzone są przez ocenę bezpieczeństwa i higieny mieszkaniowej. Jako część ustawy o mieszkalnictwie z 2004 r. ma ona na celu zapewnienie władzom lokalnym środków kontroli zdrowia i bezpieczeństwa w nieruchomościach mieszkalnych, odzyskania kosztów od właścicieli w związku z pracami remontowymi lub zlecenia ich wykonania.

Co należy zrobić, jeśli pojawią się te zagrożenia? Jeśli którekolwiek z tych zagrożeń występuje w wynajmowanej nieruchomości, należy dążyć do ich jak najszybszego usunięcia. Najemcy mogą zgłaszać ci problemy lub możesz je odkryć podczas regularnej kontroli nieruchomości. Jeśli doszło do tego, że oferty rady ujawniły problemy podczas oceny nieruchomości, będziesz pod presją, aby szybko rozwiązać problemy lub stawić czoła zagrożeniu dalszymi działaniami egzekucyjnymi.