Zdecyduj się na ocieplenie poddasza

Polski Rząd klasyfikuje SPF jako jeden z odpornych na powódź materiałów, których można użyć w domu. Agencja, w swoim biuletynie technicznym na temat wymagań dotyczących materiałów odpornych na powódź, stwierdziła, że ​​SPF może wytrzymać wielokrotne zwilżanie i suszenie i że można go łatwo wyczyścić. Artykuł na temat budowy ścian z pianki natryskowej również pokazał trwałość materiału w ekstremalnych warunkach. Autorzy stwierdzili, że SPF znacznie minimalizuje wyciek powietrza, co czyni go skuteczną barierą powietrzną, która wzmacnia standardowy system ścian. Stwierdzili również, że materiał doskonale nadaje się do zmniejszania oparów zimowych i letnich. Uznanie przyznano także SPF za łatwość użycia, dzięki czemu konstrukcja ścian odpornych na warunki atmosferyczne jest prostsza.

Koszt dobrej izolacji, jaką jest ocieplenie poddasza są dość wysokie. Jednak zalety izolacji natryskowej pianki poliuretanowej są wyższe niż w przypadku innych materiałów. Przy najniższej wartości R wynoszącej 22,4 dana osoba mogłaby zapłacić do 0,65 złotych (3 centymetry grubości) za metr kwadratowy. Jego najwyższa ocena cieplna wynosząca 76,8 (12 cali grubości) może obniżyć o około 1,20 złotych za metr kwadratowy. To o 0,6 złotych więcej niż 12-calowe pałki lub rolki o wartości R równej 38. SPF jest jednak tańsze niż luźne wypełnienie (R-42 12 cali, 1,45 USD za metr kwadratowy) i konstrukcyjne izolowane panele (R-48 12 cali, 6,87 USD za metr kwadratowy).

Pomimo wyższego kosztu SPF na metr kwadratowy, odporność termiczna, trwałość i wszechstronność materiału sprawiają, że wyższe koszty początkowe są tego warte w dłuższej perspektywie. Dzięki natryskowej piance poliuretanowej izolującej Twój dom zaoszczędzisz na energii, ogrzewaniu i chłodzeniu oraz na kosztach naprawy, ponieważ nie musisz podkręcać systemu wentylacji, aby czuć się komfortowo. Uzyskaj standardową izolację A + dla swojego domu, a teraz, gdy wiesz, że korzyści płynące z SPF znacznie przewyższają jego koszty, czas zatrudnić zaufanego wykonawcę, takiego jak MDK Izolacje, który zastosuje go w Twoim domu. Tutaj w MDK Izolacje stawiamy na pierwszym miejscu potrzeby naszych klientów, jeśli chodzi o montaż izolacji. Dbamy o to, aby nasi klienci byli na bieżąco z każdą częścią procesu, od oceny do produktu końcowego. Naszym celem jest zapewnienie obsługi klienta tak ciepłej, jak instalowana przez nas izolacja.