Zapisz się na obozy narciarskie

Zapisz się na obozy narciarskie i poznaj podstawowe techniki toczenia się na nartach. Aby skręcić w lewo, lekko opuść prawe ramię w kierunku czubka prawej narty, zwiększając jednocześnie nacisk prawego buta narciarskiego na prawą nartę. Utrzymuj tę pozycję podczas schodzenia, a twoje narty delikatnie zaokrąglą zakręt w lewo. Aby skręcić w prawo, delikatnie opuść lewe ramię w kierunku końca lewej narty, zwiększając nacisk na lewą nartę, a twoje narty skręcą w prawo. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją – jeśli uczysz się w kierunku prawej narty, aby skręcić w lewo i odwrotnie – ale wypróbuj tę technikę w domu, bez włączonych nart, a to będzie bardziej sensowne.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że większość ciężaru (a tym samym większość krawędzi) spoczywa na nartach zjazdowych, które są niższe na stoku po zakończeniu skrętu. Kiedy skręcasz w lewo, prawą nartą jest narta zjazdowa. Po skręcie w prawo lewa narta to narty zjazdowe.

Używanie biegunów podczas skręcania jest równie ważne. Dzieci uczące się jazdy na nartach zazwyczaj nie używają kijków, dopóki nie opanują podstawowej techniki skrętu, ale dorośli często używają ich wcześniej. Jeśli podczas nauki skrętu na obozach narciarskich korzystasz z kijków, ważne jest, aby nie przeszkadzać w postępach.

Kijki służą przede wszystkim do utrzymania rytmu; nie są wykorzystywane do równowagi lub wsparcia. Absolutnie nie potrzebujesz kijków, aby skręcić. Jednym ze sposobów efektywnego wykorzystania kijków jest zainicjowanie każdego zakrętu mocną tyczką, wbijając jeden słup w śnieg w momencie rozpoczęcia skrętu. Jeśli skręcasz w lewo, posadź lewy drążek, a następnie zacznij przesuwać ciężar w kierunku prawej narty. Na końcu skrętu w lewo umieść prawy drążek i przesuń ciężar na lewą nartę, aby skręcić w prawo.

Więcej wskazówek i umiejętności dadzą Ci obozy narciarskie. Pług śnieżny jest punktem wyjścia dla każdego nowego narciarza. Daje ci dobrą kontrolę i solidną platformę rozwoju. Sprawdź więcej wskazówek i technik narciarskich, które pomogą Ci zacząć na stokach narciarskich, jeśli jesteś początkującym, i dopracować swoją technikę, jeśli jesteś bardziej doświadczonym narciarzem uczęszczającym na obozy narciarskie.