Preparaty powodujące zagęszczanie włosy

Cierpisz na wypadanie włosów? Udaj się na konsultacje lekarską i dowiedź się jakie preparaty na zagęszczanie włosy możesz zacząć stosować aby polepszyć stan swoich włosów i skóry głowy. Lekarze mogą również testować poziom ferrytyny (białka, które wskazuje ilość zapasów żelaza w całym ciele). Nowe badania sugerują, że poziomy mogą być niskie u kobiet z wypadaniem włosów. Suplementy żelaza mogą pomóc. Nowością jest również specjalny grzebień do włosów, który powoduje zagęszczanie włosów. To urządzenie przypominające szczoteczkę do włosów na podczerwień, która poprawia krążenie i biologiczny marsz wytwarzający włosy. Jest zatwierdzony tylko u mężczyzn (chociaż niektóre kobiety go używają) i z mojego doświadczenia nie jest tak dobry jak minoksydyl. Ale w jednym badaniu 45% użytkowników zgłosiło poprawę po ośmiu tygodniach, a 90% zauważyło poprawę po 16 tygodniach.

W niektórych przypadkach nieprawidłowości hormonalne, takie jak nadmiar męskich hormonów zwanych androgenami, mogą być odpowiedzialne za wypadanie włosów u kobiet. Jedną ze wskazówek, że hormony są zaangażowane, jest to, czy wzór wypadania włosów przypomina utratę włosów mężczyzny. Można to leczyć za pomocą leków na receptę, takich jak spironolakton, przez doustne środki antykoncepcyjne lub preparaty na miejscowe zagęszczanie włosy od Lion’s Hair.

U mężczyzn finasteryd (pierwotnie sprzedawany jako Proscar) jest zatwierdzony do wypadania włosów związanych z androgenami. W jednym badaniu 62% kobiet również przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne zawierające syntetyczny progestyn drospirenon odnotowało poprawę. Może to być skuteczne w przypadku wypadania włosów u kobiet w warunkach zwiększonej ilości androgenów. Ale badania na ten temat są ograniczone, a leki te mogą szkodliwe dla płodu męskiego, dlatego nie powinny być stosowane przez kobiety rozważające zajście w ciążę lub będące w ciąży.

Inną opcją leczenia jest przeszczep włosów, w którym małe mieszki włosowe pobrane z jednego obszaru skóry głowy są przeszczepiane do dotkniętych obszarów. Może być bardzo skuteczny i zapewniać trwałe, naturalnie wyglądające rezultaty. Czy powinienem zmienić schemat pielęgnacji włosów? Nie. Ponieważ nie ma problemu strukturalnego z włosami z wypadaniem włosów typu kobiecego, kobiety powinny kontynuować regularny schemat stylizacji włosów. Czasami kobiety mają chcą wykonać zagęszczanie włosy, poprzez treski, peruki lub keratynowej preparaty na gęste włosy od Lion’s Hair. Myślą też, że powinny przestać myć, farbować lub pozostawiać włosy w spokoju, ale te rzeczy nie wpłyną na ich wypadanie ani też nie przyśpieszą tego procesu jakim jest zagęszczanie włosów.