Raporty handlowe – kto je wykonuje?

Zleć nam raporty handlowe! Niektórzy właściciele firm mogą czuć się nieswojo zrzekając się kontroli nad procesem windykacji na rzecz strony trzeciej. Możesz obawiać się, że zakłócasz relacje z klientami, zwłaszcza jeśli sposób pobierania płatności przez firmę faktoringową jest niejasny.
Możesz zbadać firmę faktoringową, aby upewnić się, że cieszy się ona dobrą reputacją, a jej metody windykacji są etyczne. Jeśli nadal nie chcesz stracić kontroli nad pobieraniem płatności, możesz zamiast tego rozważyć finansowanie faktur i raporty handlowe.


Może odpowiadać za długi, jeśli klienci nie zapłacą!
W zależności od warunków umowy faktoringowej możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za dług, jeśli Twoi klienci nie zapłacą. W przypadku faktoringu z pełnym zwrotem musisz odkupić faktury od firmy faktoringowej i samodzielnie podjąć próbę odebrania płatności od klientów.
Innymi słowy, spłacasz firmie należne środki i musisz zaakceptować stratę, jeśli nie możesz odebrać płatności. Faktoring z regresem jest najpowszechniejszym rodzajem faktoringu, chociaż w niektórych przypadkach opcją może być faktoring bez regresu, w przypadku którego za brak płatności odpowiedzialna jest firma faktoringowa wykonująca raporty handlowe. Jednakże faktoring bez regresu często wiąże się z wyższymi opłatami faktorowymi i może być trudniej się do niego zakwalifikować. Zapraszamy także po raporty handlowe!