Noclegi kaszuby i oferta wakacyjna

Jeśli nie jesteś przekonany, że agroturystyka oferująca noclegi kaszuby jest dla Ciebie, to jestem pewien, że te 15 powodów sprawi, że zakochasz się w agroturystyce.

W dobie rosnącej urbanizacji lub przenoszenia się ludzi z obszarów wiejskich do stref miejskich, wiele społeczności wiejskich zmaga się z upadającą gospodarką i populacją. Wiele młodszych pokoleń opuści miasto w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Jednak rozwój agroturystyki może zapewnić impuls ekonomiczny zarówno gospodarstwom rolnym, jak i okolicznej społeczności, przyciągając ludzi lepiej płatnymi pracami.

W Stanach Zjednoczonych przychody z przedsięwzięć agroturystycznych wyniosły 950 mln USD w 2017 r., zapewniając niektórym gospodarstwom ponad 5% ich całkowitych przychodów. Liczba ta jest znacznie wyższa w gospodarkach rozwijających się lub w przypadku drobnych producentów. Wielu drobnych producentów i oferujących noclegi kaszuby z regionu winiarskiego Mudgee dyskutowało o tym, jak turystyka zmieniła ich działalność. Wcześniej sprzedawali winogrona tylko większym wytwórniom win, ale przy wzroście turystyki i noclegów na kaszubach mogli sprzedawać własne butelkowane wino bezpośrednio konsumentom, zwiększając i dywersyfikując swoje źródła dochodów. Zamów noclegi kaszuby – agroturystyka zaprasza!