Altana Świebodzin – jakie drewno wybrać do jej zbudowania?

Drewniana altana Świebodzin może zapewnić cień i schronienie na zewnątrz. Posiadanie drewnianego zadaszenia na podwórku poprawi wartość nieruchomości i zapewni miejsce dla przyjaciół i rodziny na spotkanie (patrz Tworzenie idealnej przestrzeni rozrywkowej na świeżym powietrzu). Drewno jest popularnym materiałem do budowy zadaszeń tarasowych, ponieważ jest niedrogi, łatwy w obróbce i pozwala na niemal nieograniczoną personalizację. Ta wolnostojąca drewniana osłona, czyli altana Świebodzin, została zbudowana z zestawu zachodniego czerwonego cedru.

Większość altan i pergoli jest wykonana z drewna, ponieważ łatwo dopasować rozmiar i styl do własnych potrzeb. Nie potrzebujesz nietypowych narzędzi do cięcia, jest on powszechnie dostępny i można go pomalować, poplamić lub pozostawić w naturalnych warunkach pogodowych. Jednak wadą korzystania z naturalnego materiału, takiego jak drewno, jest konieczność okresowego szlifowania i ponownego malowania lub bejcowania, aby nadal wyglądać najlepiej.

Rodzaje drewna idealne na altanę Świebodzin:
Przy budowie drewnianego zadaszenia, jakim jest altana Świebodzin, istnieje wiele rodzajów drewna do wyboru. Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest trwałość wybranego drewna na zewnątrz. Będziesz potrzebował drewna, które będzie odporne na uszkodzenia przez owady, gnicie i inne formy wietrzenia.
Istnieje wiele rodzajów drewna odpowiednich do budowy altan:
– Cedr jest podobny do sekwoi z całego serca, ponieważ skutecznie wytrzymuje żywioły. Główną różnicą jest to, że cedr szybko wieje w szarawy kolor, podczas gdy sekwoja zachowuje nieco czerwonawo-brązowy kolor. Cedr szczególnie dobrze przyjmuje farby i plamy. Drewno poddane obróbce ciśnieniowej jest nieatrakcyjne, ale tanie i trwałe. Jest traktowany pestycydem na bazie miedzi, który odpycha owady i gnicie, ale po obróbce pozostawia niewielkie wgniecenia na powierzchni drewna, które są widoczne nawet po malowaniu lub bejcowaniu.

Altana zbudowana z nieobrobionego drewna z tartaku ze Świebodzina jest bardzo podatna na deszczową i zimną pogodę. Bez rutynowej konserwacji może wystąpić sezonowe uszkodzenie. Jednym z najczęstszych rodzajów drewna wykorzystywanego do budowy pergoli jest sosna poddana obróbce ciśnieniowej.