Kupujesz mieszkania deweloperskie Rumia?

Kupujesz mieszkania deweloperskie Rumia? Powinieneś przeczytać nasz artykuł. Nieruchomość w Rumi nowo wybudowana to taka, która jest zupełnie nowa i nigdy w niej nie mieszkała. Czasami możesz zobaczyć domy, które są całkiem nowe, ale były już własnością i mieszkały przez kogoś innego opisanego jako „nowa budowa”, ale ten przewodnik dotyczy domy i mieszkania, które nie zostały jeszcze przez nikogo kupione ani zamieszkane. Duży nacisk kładzie się na znaczenie budowania większej liczby domów, aby w tej chwili spróbować zaradzić brakowi nieruchomości w kraju. Rząd oświadczył, że do połowy 2020 r. powstanie co roku 300 000 domów, ale liczba ta jest obecnie znacznie niższa.

Po co kupować mieszkania deweloperskie Rumia nowej budowy? Jedną z głównych korzyści z zakupu nieruchomości takiej jak mieszkania deweloperskie Rumia z rynku pierwotnego jest to, że przynajmniej na początku mniej prawdopodobne jest wymaganie takiego samego poziomu konserwacji, jak w przypadku starszej nieruchomości. Twoje rachunki za energię mogą być również tańsze, biorąc pod uwagę, że są zwykle lepiej izolowane niż domy z epoki. Jeśli kupujesz poza planem (tj. przed jego faktyczną budową), możesz również wybrać niektóre aspekty projektu.

Inną zaletą, jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, jest to, że program pomocy w zakupie pożyczek kapitałowych – w którym rząd pożycza ci procent ceny nieruchomości – jest dostępny tylko w przypadku nieruchomości nowo wybudowanych. (Program nie jest obecnie dostępny w Polsce Północnej, w tym w mieście Rumia). Jednak zakup nowych domówi mieszkań deweloperskich Rumia może mieć pewne wady, w tym problemy z zaczepieniem podczas przeprowadzki i trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Wyjaśnimy to bardziej szczegółowo w dalszej części.