Elante – sklep buty do tanga

Jako instruktor tanga argentyńskiego doskonale zdaję sobie sprawę z kluczowej roli, jaką odgrywają właściwe buty w nauce i tańcu tango. Nowi studenci często pytają mnie, jakie obuwie powinni nosić na zajęcia tango – wówczas namawiam ich aby odwiedzili Elante, czyli sklep buty do tanga sprzedający.

Skarpetki są także rozsądną opcją, ponieważ umożliwiają stopom dobry kontakt z podłogą i umożliwiają pewne obrócenie, szczególnie skarpety z materiałów syntetycznych. Zaleca się stosowanie dezodorantu w aerozolu do stóp, jeśli nosisz skarpetki w klasach! Dużym minusem skarpet jest to, że zapewniają niewielką ochronę przed niewłaściwie umieszczonymi obcasami i szpilkami! Umieść skarpetki lub pończochy na swoich butach jeśli twoje buty mają przyczepne podeszwy, możesz umieścić skarpetki lub pończochy z przodu buta, aby ułatwić zsuwanie się po podłodze.

Być może masz już jakieś buty, które można z powodzeniem stosować do tańca jakim jest tango, dopóki nie zabezpieczysz specjalistycznych butów, które sprzedaje sklep buty do tanga. Najważniejszą częścią buta do rozważenia jest podeszwa. Podeszwa powinna być wykonana z materiału, który umożliwia łatwe obracanie. Zbyt duża przyczepność, szczególnie podczas obrotu, spowoduje zmęczenie i poważne obrażenia. Unikaj podeszew chwytających podłogę, np. podeszwy gumowej lub teksturowanej. Zalecane są podeszwy skórzane lub zamszowe.

Sklep buty do tanga sprzedający posiada w swojej ofercie buty, które mają lekkie, cienkie podeszwy, dzięki czemu łatwo podnoszą stopy, poruszają się precyzyjnie stopami i tańczą przez długi czas bez zmęczenia. Aby tańczyć tango, musisz być w stanie elegancko i lekko sunąć po podłodze. Unikaj ciężkich, grubych butów z podeszwą, takich jak buty do flamenco lub kranu, ponieważ będą one obciążać stopy. Ważną i oczywistą kwestią jest dopasowanie buta do stopy.

Unikaj także butów ze sklepu z butami do tanga z otwartymi plecami, takich jak sandały lub klapki. Musisz skoncentrować się na swoich ruchach tanecznych, a nie na powstrzymywaniu stóp przed wypadnięciem z butów! Buty powinny ściśle przylegać, nie ograniczając krążenia ani nie powodując skurczów. Podobnie buty nie powinny być zbyt luźne. Upewnij się, że nie wślizgujesz się do buta. Idealny but pasuje do Twojej stopy jak rękawiczka. Wybierz buty, które mają minimalne felgi lub szpiczaste palce. Utrudniają one taniec i zwiększają prawdopodobieństwo kolizji stóp.