Wiercenie betonu

Kupuj różne długości wierteł, aby mieć pod ręką odpowiedni rozmiar śruby. Wybierz długość śruby, aby wiercić beton co najmniej 1 centymetr. Dodaj 1 centymetr do grubości mocowanego materiału, aby uzyskać minimalną potrzebną długość śruby. W twardych, gęstych materiałach, takich jak beton lub kamień, to minimum 1 cal. Osadzanie śrub będzie działać dobrze. Ale aby uzyskać maksymalną wytrzymałość, używaj dłuższych śrub, do osadzenia do 1-3 / 4 cali, w miękkiej cegle lub innych mniej gęstych materiałach. Być może będziesz musiał poeksperymentować z kilkoma różnymi długościami, aby znaleźć śrubę, którą możesz w pełni wkręcić i która bezpiecznie trzyma w betonie.

Niebieskie śruby betonowe, które umożliwią wiercenie betonu, znajdziesz w centrach domowych, sklepach z narzędziami i składach drewna, lub możesz je zamówić telefonicznie lub przez Internet. Śruby są dostępne w kilku długościach w opakowaniach po 8 lub 25 sztuk oraz w pudełkach po 100 sztuk. Im więcej kupisz, tym niższa cena. Wiertło jest zwykle zawarte w pudełkach po 25 lub więcej. Przy wielu projektach warto mieć pod ręką kilka rozmiarów śrub.

Jak zacząć wiercenie betonu?
Wywierć otwór w betonie wystarczająco głęboko. Otwory pod wkręty do betonu powinny być co najmniej 1/4 cala głębsze niż wkręt przeniknie, aby zapewnić trochę więcej miejsca na gromadzenie się pyłu z procesu wiercenia. Ale nie zawsze łatwo jest ocenić, jak głęboko wiercisz. Zbyt płytkie wywiercenie, a śruba się nie wpada? A wiercenie betonu głębiej niż to konieczne, to strata czasu i wysiłku. Dlatego większość wiertarek udarowych jest wyposażona w regulowany ogranicznik głębokości betonu.

Rozwiązywanie problemów:
Jeśli masz problemy z wkręceniem betonu i śruby do końca, najpierw upewnij się, że otwór jest wystarczająco głęboki. Jeśli tak jest i nadal masz problemy, prawdopodobnie w ziemi jest zbyt dużo piasku. Odkręć śrubę i wyczyść otwór, uruchamiając i wyjmując wiertło kilka razy. Spróbuj ponownie wkręcić śrubę. Jeśli nadal jest uparty, wycofaj go i prześlij ponownie kilka razy. Jeśli wszystko inne zawiedzie, wkręć kolejną śrubę kilka cali dalej. Na koniec rozważ nieco krótszą śrubę dla pozostałych otworów. Czasami masz odwrotny problem. Śruba będzie się obracać bez chwytania. Jeśli tak się stanie, materiał, do którego mocujesz, jest prawdopodobnie zbyt miękki lub kruchy. Wypróbuj dłuższą śrubę. Być może będziesz musiał użyć betonowej kotwy, która rozszerza się podczas dokręcania łącznika, dopiero wówczas wiercenie betonu może się udać.