Importer zabawek z Chin

Obecnie ponad trzy czwarte wszystkich zabawek sprzedawanych w Polsce produkowanych jest w innych krajach. Międzynarodowi dostawcy zabawek z Europy, Kanady i Japonii często mają wyższe oceny bezpieczeństwa niż kraje znane z taniej siły roboczej i braku standardów. Mimo to większość zabawek na rynku pochodzi z Chin, miejsca, w którym kwestie bezpieczeństwa i ochrony środowiska rzadko wpływają na producentów.

Kupowanie od lokalnych dostawców może pomóc uratować planetę, zmniejszając emisję gazów cieplarnianych przez pojazdy używane do transportu oraz łącząc cię z lokalnymi rzemieślnikami, którzy podzielają twoje wartości i mają własne dzieci. Jako importer zabawek, a także jako zwykły konsument odwiedź lokalne sklepy i targi rzemieślnicze i wydawaj pieniądze lokalnie, zdobywając wysokiej jakości zabawki bez toksyn. Zastanów się czy będąc importerem zabawek zależy Ci na tym aby zwozić towary niebezpieczne dla małych dzieci?

Jako importer zabawek wybierz odpowiedni materiał, z których są one wykonane. Możesz łatwo zobaczyć, jakie dominujące materiały stanowią zabawkę. W miarę możliwości unikaj plastikowych zabawek, ponieważ zawierają one wiele toksyn uwalnianych z czasem. Przynajmniej wybieraj zabawki wykonane z bezpieczniejszych tworzyw sztucznych, które mają etykietę 1, 2, 4 lub 5.

Kiedy tylko możesz, wybierz zabawki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak niepomalowane drewno lub tkaniny organiczne, takie jak włókna bambusa, bawełna lub konopie. Jako importer zabawek z Chin powinieneś wiedzieć, że niektóre z nich zawierają szkodliwe pestycydy i powinny być względnie bezpieczne dla dzieci. Kupując puzzle, książki i inne drukowane zabawki, upewnij się, że zostały wydrukowane na materiale pochodzącym z recyklingu i ulegającym degradacji przy użyciu naturalnych atramentów.