Wybierz Papillon – drukarnie Kraków

Jeśli jesteś jedną z osób, które uważają, że druk cyfrowy jest jakimś uwielbianym kolorowym procesem kserowania, będziesz musiał zmienić chip i pomyśleć jeszcze raz. Dawno minęły czasy druku cyfrowego niskiej jakości. Dzisiejsze maszyny, w które wyposażone są drukarnie Kraków, dają doskonałe wyniki drukowania, których nie można odróżnić od tradycyjnego odpowiednika druku offsetowego. Nadal istnieją jednak pewne różnice, o których należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji między rozwiązaniami druku cyfrowego i offsetowego dla potrzeb drukowania.

Po pierwsze, istnieje element kosztowy.
Usłyszysz wiele osób twierdzących, że technologia cyfrowa jest tańsza … i to prawda. Ale tylko w małych nakładach. W tym sensie porównanie z kserokopiarka jest uczciwe – zapłacisz za kopię. Zatem 100 egzemplarzy kosztuje 10 razy więcej niż 10 kopii. Prawie wszystkie cyfrowe drukarnie Kraków oferują pewnego rodzaju zniżki na większe ilości, ale będą one niewielkie i nie wpłyną znacząco na twoją decyzję. Z drugiej strony, w przypadku drukowania offsetowego koszty konfiguracji urządzenia są bardzo wysokie. Tak więc pierwsza kopia, która wychodzi z urządzenia, zasadniczo ponosi cały ten koszt, a kolejne kopie naprawdę wykorzystują tylko czas maszyny, papier i atrament.

Pomyśl o tym w ten sposób … jeśli wydrukujesz 500 kopii broszury za pomocą drukarki cyfrowej, każda kopia kosztuje mniej więcej tyle samo. Jeśli wydrukujesz 500 kopii za pomocą tradycyjnej drukarki offsetowej, pierwsza kopia kosztuje prawie tyle samo, co całe zadanie, pozostałe 499 kopii jest zasadniczo wliczone w cenę za darmo. Oznacza to, że istnieje punkt odcięcia, w którym najbardziej opłacalny wybór zmienia się z cyfrowego na offsetowy.

Z doświadczenia Papillon – drukarni w mieście Kraków wynika, że ​​ten punkt odcięcia wynosi około 350 kopii – prawie wszystkiego. Tutaj koszt produkcji cyfrowej jest mniej więcej taki sam jak offset. Niższy od tego i cyfrowy będzie najprawdopodobniej tańszy, powyżej tego powinieneś szukać rozwiązania offsetowego. Ale koszt nie jest jedynym czynnikiem do rozważenia.

Czas jest równie ważny. Wraz z nadejściem publikacji komputerowych, a zwłaszcza technologii komputerowej, możemy przejść od kawałka grafiki komputerowej do natychmiastowego drukowania gotowych plików. Efektem końcowym jest to, że przeszliśmy do znacznie szybszego przetwarzania projektów drukarskich, a zatwierdzanie dzieł sztuki przychodzi często na kilka godzin, zanim kawałek będzie potrzebny w gotowej wersji drukowanej. Jeśli masz do czynienia z napiętym terminem dostawy, często druk cyfrowy będzie jedyną opcją – nawet jeśli opcja offsetowa może być tańsza. Strony schodzą z cyfrowej prasy gotowej do złożenia, cięcia i oprawienia. Nie jest tak w przypadku druku offsetowego, który wciąż wymaga trochę czasu schnięcia, zanim będzie można go w większości przypadków zmodyfikować. A potem jest wykończenie.

Wiele cyfrowych drukarni z miasta Kraków rozwinęło swoją działalność jako rozszerzenie usługi kopiowania. Inne to mniejsze drukarnie offsetowe, które zakupiły maszynę cyfrową w celu uzupełnienia istniejących opcji. Główną różnicą są często opcje wykończenia, które każdy może zaoferować. Tradycyjne drukarnie Kraków, które obecnie oferują opcjonalnie druk cyfrowy, będą zwykle wyposażone w gilotynę przemysłową, laminatory, teczki i stacje zszywające, których nie będzie miała kopiarka, czyli tak zwany punkt ksero. W rezultacie wykończenie kserografu będzie gorszej jakości, a wygląd i styl gotowego dzieła może być niestety pogorszony. Jakość wykończenia jest często pomijanym elementem w procesie produkcyjnym.